Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 40 Głosów - 3.28 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinie
Autor Wiadomość
jarrybegood Offline
Junior Member
**

Ilość postów: 1
Opinie
Tu się chyba powinni uczniowie wypowiadać. ;-)
Ale może lepiej, ze tego nie robią.
13.07.2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Impulsywny Offline
Junior Member
**

Ilość postów: 4
RE: Opinie
Uczniowie, generalnie rzecz biorąc, stawiają nauczyciela na przeciwstawnym sobie biegunie. Zmiana takiego nastawienia to jeden z głównych elementów efektywnej pracy nauczyciela; uświadomienie młodemu człowiekowi, że działamy w tej samej drużynie. Przełamanie tej podstawowej bariery otwiera drogę do lepszych relacji i w rezultacie do wydajniejszej pracy na zajęciach. Ciekawie na ten temat spojrzał p. Jacek Pyżalski w książce "Nauczyciele - uczniowie. Dwa spojrzenia na dyscyplinę w klasie" ( http://tnij.org/p8e9 ). Dyscyplina jest właśnie tą granicą pomiędzy rolami pedagoga i ucznia, czemu musi towarzyszyć wiele, często niezdrowych emocji. Konieczne są jednak obustronne próby empatii i umiejętność postawienia się po drugiej stronie.
10.04.2012 08:27
biedronkak90 Offline
Junior Member
**

Ilość postów: 2
RE: Opinie
"Moja baba os biologi jest najgorsza :/ Masz 5 sekund na odpowiedz nie wiesz nie zdałeś.
U mnie w szkole prawie wszyscy nauczyciele to czyste zło. Tylko nauczyciel od angielskiego jest spoko, na lekcjach oglądamy kreskówki ;D
Mój nauczyciel od fizyki zło wcielone ;/
Rzeczywiście, niektórzy nauczyciele to złoooooooo . Z niektórymi się wytrzymać nie da, ale no cóż Jestem w tej sytuacji, że uczy mnie moja własna mama Big Grin Mam o tyle dobrze, że ma opinię tej fajniejszej nauczycielki.
Nauczyciele są często po prostu leniwi i myślą że pała bądź uwagą rozwiążą problem. Takie jest moje zdanie.
Dobry materiał, wielu nauczycieli ma się za nie wiadomo kogo.. ale bywają i tacy normalni
Ech te dzisiejsze szkoły pełne patologicznych nauczycieli... Bo szkoła to zło i bezprawie, no jak nic powinni je skasować a uczniowie powinni mieć możliwość (Ba! Prawo!) do siedzenia w domu i robienia tego na co ma ochotę. Wszyscy byliby wtedy szczęśliwi".

Tak młodzież spostrzega polskich nauczycieli. Rzadko kiedy spotykamy się z dobrą opinią. Możemy to uznać za jedną z wielu trudności dydaktyczno-wychowawczych. Ponieważ, już na samym początku pracy w szkole, nauczyciel (w przypadku starszych dzieci), skazany jest na STEREOTYP panujący wśród młodzieży - Nauczyciel to wcielone zło. Żeby odzyskać autorytet nauczyciela, musi dużo pracować, być wymagający względem uczniów, ale jednocześnie dobrym, sprawiedliwym nauczycielem...
13.04.2013 23:56
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Pedagodzy | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS